|

03-04/09/2024

בנייני האומה, ירושלים

03-04/09/2024

בנייני האומה, ירושלים

Top Ten

חביתותים – גידול ביתי של ירקות ב"חבית" אחת

החבית של חביתותים

אורי פלג מכפר הנוער החקלאי עיינות ולי יוסף סמוחה ממושב פלמחים זיהו את הצורך של הציבור הישראלי והקימו את חברת "חביתותים", המתמחה בשני מוצרים בעלי עקרון פעולה אקולוגי רב עצמה המאפשרים לכל אחד מאיתנו – גם אם מעולם לא שתל שתיל אחד לרפואה – לגדל ירקות, עשבי תיבול וצמחי נוי בביתו הפרטי.

מוצר הדגל של "חביתותים": חבית 220 ליטר בשימוש חוזר מתעשיות המזון בעלת כמות פתחים של 40-70, שיכולה להאכיל בית שלם. משמע: 40-70 מקומות לגידול ירקות, עשבי תיבול או צמחי נוי בחבית אחת שמתאימה לכל בית. יש לציין כי המוצר תופס מינימום מקום של חצי מטר מרובע ואפשר לשים אותו בכל מקום במרפסת.

"פיתחנו מוצר ומערך אשר ייתן לכל אדם את היכולת לצבור ידע בעצמו, לקחת אחריות על אורח החיים הבריאותי ולחנך את הדור הבא לחשיבה אקולוגית מקיימת ומעגלית", מסביר מנכ"ל החברה, אורי פלג. "שני המוצרים שלנו מתאפיינים במנגנון אקולוגי ייחודי המקנה להם יתרון עצום על מתקני גידול רגילים".

פלג הוסיף: "זיהינו את החסך ולפיכך גם את הפוטנציאל ולכן החלטנו לעשות את שיתוף הפעולה הראשון שלנו עם ליאור וקנין, יזם והוגה רעיון החביתותים. אנו פועלים לשיפור וייעול המוצר תוך שמירה על העקרונות והערכים המלווים אותנו קדימה".

חביתותים נבחר לאחד מעשרת הפיתוחים המובילים לשנת 2023 בתערוכת אגרומשוב.

פיתוחים מובילים נוספים שהוצגו

הרשמה לתערוכת אגרומשוב 2024

אגרומשוב - לוגו

לפרטים נוספים ויצירת קשר

אנא מלאו את פרטיכם המלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם