|

03-04/09/2024

בנייני האומה, ירושלים

03-04/09/2024

בנייני האומה, ירושלים

Top Ten

אייל שני קבע: זו העגבנייה הטעימה בארץ 

השף אייל שני, עמד בראש צוות שיפוט מיוחד שבחר, במסגרת תערוכת החקלאות "אגרומשוב 2022", את העגבנייה המשובחת בישראל. הזוכה הגדולה: הזן "קורדיאל" של חברת "זרעים גדרה-סינג'נטה". חמישה שופטים, ובראשם השף שני, בחנו, טעמו וניקדו את כל זני העגבניות בתחרות ולבסוף החליטו כי "קורדיאל" הייתה העסיסית, הנאה בצורתה והכי חשוב – הטעימה ביותר בתחרות.

שף אייל שני, שמוכר באהבתו העזה לירקות ישראלים משובחים, ומילותיו על העגבנייה הפכו לשם דבר, בחן יחד עם צוות השופטים את זני העגבנייה השונים, 15 במספר, על-פי שורה של מדדים החל ממרקם, רמת קושי-רכות, צבע, וכמובן הטעם. בסופו של דבר, העגבנייה מזן "קורדיאל" של "זרעים גדרה סינג'נטה" זכתה בפרס היוקרתי. מדובר בזן חדש אתו תוכלו למצוא אותו בשווקים רק בעוד מספר חודישם. אל המקום השני הגיעה עגבנייה מזן לוץ של חברת "טופ זרעים" ולמקום השלישי עגבנייה מזן וויטני של חברת "הזרע".

בתחרות לקחו חלק מספר חברות וחקלאים, שכללו את "הזרע", "זרעים גדרה-סינג'נטה", "טופ זרעים", ערן מלח ומו"פ דרום. "בשנים האחרונות עוד ועוד זנים וסוגים של עגבניות עולים על המדפים שלנו, מה שמוכיח שמדובר באחד הירקות האהובים בישראל", אמר לאחר התחרות מנכ"ל משוב גרופ, חיים אלוש. "התחרות עצמה נועדה בעיקר לעודד את חברות הזרעים והמגדלים ליצור עגבניות עם טעם 'של פעם', עסיסיות ומתוקות. אני בטוח שאייל שני וצוות השופטים המכובד לא רק נהנה לשפוט ולדרג, אלא גם לאכול את הירק הקסום הזה".

פיתוחים מובילים נוספים שהוצגו

הרשמה לתערוכת אגרומשוב 2024

אגרומשוב - לוגו

לפרטים נוספים ויצירת קשר

אנא מלאו את פרטיכם המלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם