|

05-06/09/2023

אקספו תל אביב

05-06/09/2023

אקספו תל אביב

Top Ten

שתילי וניל נדירים המותאמים לאקלים הישראלי!

קרדיט צילום: שתיל נטו

פגעי מזג האוויר והתחממות האקלים גורמת בשנים האחרונות לפגיעה קשה בצמח הווניל עד כמעט להכחדתו. מה שכמובן גורם לביקוש גדול שלו בשוק העולמי.

הפיתוח פורץ הדרך של "שתילי נטו", מבטיח סוף למרדף אחרי הצמח המבוקש בכל העולם ואחד מיסודות האפייה והקונדיטוריה – הוצג בתערוכת אגרמשוב 2022, בבנייני האומה בירושלים.

ב"שתיל נטו" בחנו בשנים האחרונות את גידולו בארץ ולצד אווירה טרופית, מזג אוויר חמים ותנאי גידול מתאימים, הצליחו לייצר בלעדית זן וניל המתאים לאקלים הישראלי ואשר יימכר לחקלאים בכל רחבי הארץ. הווניל הוא צמח טרופי ממשפחת הסחלבים שגודל בעיקר באזור מדגסקר. הוא בעל ארומה עשירה ממשפחת הסחלבים, נחשב לאפרודיזיאק – מעורר תשוקה מינית, אבל בעיקר משמש לדברי מאפה, קינוחים ורטבים.

משתלת "שתיל נטו", הינה משתלה מקצועית העוסקת בריביו צמחים כגון שתילי תבלינים, שתילי ירקות, שתילי פרחי קטיף. בתערוכת אגרומשוב תציג חידושים, כמו צמח הווניל וזנים חדשים של לימוניום ובין היתר לימוניום לבן. לקראת השנה הבאה מבטיחים לשווק גם שתילי גפן מורכבים.

"שתיל נטו" הוקמה בשנת 2000 על ידי אריאל פורת, במושב גדיד בגוש קטיף. על מנת לתת מענה לחקלאי גוש קטיף אשר גידלו חקלאות מפוארת של תבלינים ליצוא וירקות עלים ללא חרקים. ב-2005 פורת, אחרי תוכנית ההתנתקות, פורת העתיק את המשתלה למושב משואות יצחק והמשיך בייצור רציף של שתילים. בשנת 2017 עברה המשתלה לשטח קבע בסמוך לקיבוץ גברעם.

פיתוחים מובילים נוספים שהוצגו

הרשמה לתערוכת אגרומשוב 2023

אגרומשוב - לוגו

לפרטים נוספים ויצירת קשר

אנא מלאו את פרטיכם המלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם